Muzeum Saperskie EXPLOSIVE w Dąbrówce koło Luzina

fot. muzeumsaperskie.pl

fot. muzeumsaperskie.pl

  • położenie: Dąbrówka, ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego, gmina Luzino, powiat wejherowski, woj. pomorskie
  • Muzeum Saperskie EXPLOSIVE powstało w sierpniu 2010 roku w oparciu o zbiory specjalistycznej firmy saperskiej Explosive s.c. Prace Wyburzeniowe i Minerskie, której właścicielami są Hanna i Piotr Bik. Jest ono efektem ponad 20 lat pracy saperskiej i wymiany eksponatów z innymi firmami i grupami o podobnym profilu działania, działających na terenie całej Europy. Pasja właścicieli Explosive s.c. pozwoliła na stworzenie początkowo kolekcji, a następnie muzeum o bardzo ciekawej tematyce obejmującej zakres od sprzętu saperskiego po różnego typu amunicję, bomby, miny itp.
  • Muzeum Saperskie EXPLOSIVE od samego początku tworzone jest nie tylko jako ekspozycja ukazująca sprzęt saperski do wysadzania i wykrywania min oraz całej gamy pozostałości wojennych, ale także jako edukacja, zwłaszcza młodego pokolenia, mająca ukazać czyhające na nieostrożnych, lub lekkomyślnych ludzi niebezpieczeństwo. Nasze ekspozycje są kierowane także do pasjonatów zajmujących się tematyką historyczną i militarną.

[mappress mapid=”82″]

  • otwarte: codziennie w godz. 10.00 – 18.00 do odwiedzenia naszego muzeum.
  • Muzeum znajduje się w Dąbrówce, ul. ppłk. Ryszarda Lubowiedzkiego (współrzędne do nawigacji: 54°33’07.7″N 18°10’19.7″E  lub 54°33.129’N 18°10.334’E lub  UTM: 34U03171246048634)
  • strona www: http://muzeumsaperskie.pl/

Dodaj komentarz