Muzeum Emigracji w Gdyni

Muzeum Emigracji w Gdyni / fot. Bogna Kociumbas

Muzeum Emigracji w Gdyni / fot. Bogna Kociumbas

  • położenie: woj.pomorskie, Gdynia, ul. Polska 1
  • opis: W Gdyni powstało pierwsze w kraju muzeum poświęcone historii polskiej emigracji. Znalazło swoje miejsce w historycznym gmachu Dworca Morskiego, skąd przez dziesięciolecia wypływały polskie transatlantyki. Muzeum opowiada o dziejach wyjazdów i losach Polaków na świecie w ścisłym związku ze współczesnością. Misją Muzeum Emigracji w Gdyni jest opowiedzieć o losach milionów zarówno anonimowych ludzi, jak i tych sławnych, których nazwiska pojawiają się w kontekście wielkich osiągnięć naukowych, sportowych, biznesowych i artystycznych. Ambicją tej instytucji jest przybliżanie ich osiągnięć Polakom w kraju, a jednocześnie zachęcanie do wzajemnego poznania się rodaków żyjących w Polsce i za granicą. Dzięki projektom o charakterze edukacyjnym i kulturalnym Muzeum ma nadzieję stać się miejscem spotkań i dyskusji.

[mappress mapid=”84″]

  • godziny otwarcia: – pon.: nieczynna, wt.: 12:00-20:00, śr.-czw.: 10:00-18:00, pt.: 12:00-20:00, sob.-niedz.: 10:00-18:00 – Ostatni goście wpuszczani są na wystawę na godzinę przed jej zamknięciem. Przewidywany czas zwiedzania: 1,5 – 2 godz.
  • bilety: normalny: 10 zł/os., ulgowy: 6 zł/os., rodzinny (2 osoby dorosłe + dzieci w wieku 7-18 roku życia, max 6 osób): 25 zł, grupowy normalny (minimum 10 osób): 8zł/os., grupowy ulgowy (minimum 10 osób): 4zł/os., w każdą środę wstęp na wystawę jest bezpłatny dla wszystkich
  • Więcej informacji: http://www.polska1.pl/

Dodaj komentarz